Skola.Obnova.sk


.... eMail formulßr (mailForm) Mapa webu (sitemap) TlaÜiŁ strßnku (print)....Obnova.sk

...

Aktuality


- Juraj Valach a J├ín ┼ákvarka, ktor├ş v j├║ni 2012 ukon─Źili druh├Ż ro─Źn├şk v ┼ítudijnom odbore Konzerv├ítorstvo a re┼ítaur├ítorstvo so zameran├şm na omietky a ┼ítukov├║ v├Żzdobu, dostali cez letn├ę pr├ízdniny ┼íancu vysk├║┼ía┼ą si a predvies┼ą svoju praktick├║ zru─Źnos┼ą pri rekon┼ítrukcii ch├Żbaj├║cich hlav├şc pilierov zadnej br├íny ÔÇô vjazdu pre aut├í do ┼íkolsk├ęho are├ílu v hornej Botanickej z├íhrade, kde s├şdlia SP┼á S. Mikov├şniho a SL┼á.

Na rozdiel od hlavn├Żch vstupn├Żch br├ín od Akademickej ulice, ktor├Żm sa dost├ívalo n├íle┼żitej starostlivosti, zadn├í br├ína akoby v┼żdy bola pova┼żovan├í za menej podstatn├Ż, hospod├írsky vstup. Napriek tomu, ┼że ┼łou denne prech├ídza h├ídam v├Ą─Ź┼íina ┼żiakov, u─Źite─żov a v┼íetci t├ş, ─Źo si cez z├íhradu skracuj├║ svoju cestu.
Ke─Ć┼że po predch├ídzaj├║cich oprav├ích pilierov zostalo na mieste len torzo ich p├┤vodn├ęho tvaru, za vzor si museli zobra┼ą pr├íve br├íny z Akademickej ulice. Na pr├şpravn├Żch pr├ícach sa podie─żali aj ─Ćal┼í├ş ┼żiaci druh├ęho a tretieho ro─Źn├şka. Do cie─ża nakoniec ÔÇ×dobehliÔÇť uveden├ş dvaja.

- Na re┼ítaur├ítorsk├Żch pr├ícach na Bratislavskom hrade sa podie─żali aj na┼íi absolventi Martin Ruman (2001), Bra┼ło Letavaj (2001), Jana Guzmick├í (2002) a Jo┼żo Alm├ísy (2006). Pozrite si videoreport├í┼ż z vynoven├Żch interi├ęrov hradu.